KURS JAZDY DEFENSYWNEJ – DEFENSIVE DRIVING

Szkoła Jazdy Rajder zaprasza na szkolenie jazdy defensywnej, która polega na łączeniu bezpiecznego poruszania się po drodze z umiejętnością przewidywania potencjalnych zagrożeń. Kurs pozwala wykształcić odpowiednie nawyki zachowań w trakcie jazdy oraz właściwego reagowania na niebezpieczne sytuacje drogowe. Kierowcy nauczą się między innymi wykorzystywania technicznych możliwości samochodu, a także inteligentnego uczestniczenia w ruchu drogowym. Wszelkie działania w zakresie jazdy defensywnej mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa i udoskonalenie umiejętności kierowców.

KURS JAZDY DEFENSYWNEJ – DEFENSIVE DRIVING

Szkoła Jazdy Rajder zaprasza na szkolenie jazdy defensywnej, która polega na łączeniu bezpiecznego poruszania się po drodze z umiejętnością przewidywania potencjalnych zagrożeń. Kurs pozwala wykształcić odpowiednie nawyki zachowań w trakcie jazdy oraz właściwego reagowania na niebezpieczne sytuacje drogowe. Kierowcy nauczą się między innymi wykorzystywania technicznych możliwości samochodu, a także inteligentnego uczestniczenia w ruchu drogowym. Wszelkie działania w zakresie jazdy defensywnej mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa i udoskonalenie umiejętności kierowców.

26maj07:00szkolenie kierowców na pojazdy uprzywilejowane i bankowozów
godz. 8:00

28maj07:00szkolenie kierowców na pojazdy uprzywilejowane i bankowozów
godz. 8:00

31maj07:00szkolenie kierowców na pojazdy uprzywilejowane i bankowozów
godz. 8:00

03cze07:00szkolenie kierowców na pojazdy uprzywilejowane i bankowozów
godz. 8:00

07cze07:00szkolenie kierowców na pojazdy uprzywilejowane i bankowozów
godz. 8:00

10cze07:00szkolenie kierowców na pojazdy uprzywilejowane i bankowozów
godz. 8:00

15cze07:00szkolenie kierowców na pojazdy uprzywilejowane i bankowozów
godz. 8:00

18cze07:00szkolenie kierowców na pojazdy uprzywilejowane i bankowozów
godz. 8:00

DLA KOGO KURS JAZDY DEFENSYWNEJ?

Kurs jazdy defensywnej (ang. defensive driving) jest przeznaczony dla wszystkich kierowców, którzy chcą poprawić swoje umiejętności prowadzenia auta oraz zwiększyć swoje bezpieczeństwo oraz pewność siebie jako uczestnik ruchu drogowego.

Szkolenie, dzięki któremu kierowcy trenują zdolność przewidywania zachowań innych kierowców i sytuacji drogowych, a także właściwego sygnalizowania własnych zachowań, sprawdzi się w przypadku wszystkich osób, nie tylko tych, które często wyjeżdżają w długie trasy.

Dzięki szkoleniu kierowca zyskuje wiedzę na temat błędów, jakie popełniał do tej pory, a także może je zredukować przy pomocy osiągniętych umiejętności. Ze względu na to jazda defensywna jest odpowiednia dla każdego.

banner3

CEL SZKOLENIA JAZDY DEFENSYWNEJ

Celem szkolenia jazdy defensywnej jest podniesienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem tego sposobu jazdy jest świadome przewidywanie i reagowanie na ryzykowne sytuacje, które mogą prowadzić do wypadków. Celem kursu jest zatem wypracowanie u kierowcy odpowiednich umiejętności, które pozwolą mu świadomie i inteligentnie prowadzić samochód w różnych warunkach.

Co więcej, dzięki programowi szkolenia jazdy defensywnej i wiedzy instruktorów, kierowcy mogą skorygować swoje błędne nawyki i zastąpić je właściwymi. To także pozwala na odpowiednie reagowanie i wychodzenie z sytuacji spowodowanych złymi warunkami albo błędami innych uczestników ruchu. Dzięki świadomej kontroli prędkości oraz pozycji pojazdu w przestrzeni w ruchu drogowego, kierowca staje się bardziej odpowiedzialny, a zastosowane elementy jazdy ekonomicznej pozwalają zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdu.

JAZDA DEFENSYWNA TO:

 • Sprawdzanie stanu pojazdu i odpowiednie przygotowanie przed każdą trasą
 • Zrozumienie problematyki ruchu drogowego – świadome uczestnictwo w ruchu drogowym
 • Umiejętność przewidywania i unikania zagrożeń,
 • Minimalizacja ryzyka wypadków i kolizji
 • Umiejętność zastosowania systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego
 • Ograniczenie stresu oraz wzrost pewności siebie podczas prowadzenia pojazdu
 • Zmniejszenie koszty użytkowania pojazdu dzięki ekonomicznemu korzystaniu z pojazdu

PROGRAM SZKOLENIA

Program szkolenia jazdy defensywnej każdorazowo dopasowujemy do oczekiwań kierowców i jednocześnie dążymy do spełnienia celu szkolenia. Kurs składa się z 3 etapów i obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, które mają za zadanie wskazanie błędów, ocenę stwarzanego ryzyka i naukę zasad inteligentnego sposobu jazdy. Wszystko to w oparciu o przepisy ruchu drogowego, a także specjalnej techniki kierowania pojazdem oraz znajomości systemów bezpieczeństwa i umiejętności unikania zagrożeń w ruchu drogowym.

W takcie zajęć w ramach szkolenia jazdy defensywnej instruktorzy poznają charakterystykę jazdy każdego z kursantów, a także analizują błędy i stopień stwarzanego przez nich ryzyka, przy pomocy zaawansowanego systemu pomiarowego. Następnie kursanci zapoznają się z zagadnieniami, które pozwolą im odpowiednie reagowanie w każdej sytuacji. Zawarta w szkoleniu wiedza na temat wykorzystania technicznych możliwości samochodu, systemów hamowania, psychologicznych reakcji na zagrożenia oraz czynników i skutków wypadków drogowych przekłada się na realne zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Jazda defensywna wykorzystuje technikę obserwacji w połączeniu z zasadami ruchu drogowego i opiera się na stałej koncentracji kierowcy. Kluczowymi zasadami w tym stylu jazdy jest postępowanie dostosowane do warunków na drodze oraz odpowiednie sygnalizowanie własnych zamiarów i przewidywanie zamiarów innych uczestników ruchu.

Kurs jazdy defensywnej kończy się przekazaniem każdemu kursantowi szczegółowych informacji na temat potrzebnych zmian w jego stylu jazdy. Dzięki temu będzie on mógł wykorzystać zdobyte umiejętności praktyce i w ten sposób zmienić swoje błędne nawyki i poprawić jakość swojej jazdy.

Szkolenie jazdy defensywnej można przeprowadzić na samochodzie uczestnika szkolenia lub samochodzie szkoły techniki jazdy. Dostępne są programy szkoleń zarówno dla aut osobowych, jak i ciężarowych.

NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY JAZDY DEFENSYWNEJ

 • przygotowanie się do jazdy – sprawdzenie stanu samochodu, środki bezpieczeństwa (np. pasy bezpieczeństwa), właściwa postawa (np. ustawienie fotela),
 • technika obserwacji drogi i otoczenia,
 • płynność jazdy (przyspieszanie, hamowanie),
 • dostosowanie prędkości do warunków drogowych,
 • jazda odpowiednim pasem ruchu,
 • obsługa mechanizmów pojazdu,
 • zajmowanie pozycji na drodze oraz sygnalizowanie zamiarów,
 • zachowanie właściwych odstępów od innych uczestników ruchu drogowego,
 • świadome korzystanie z systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego,
 • analiza niebezpieczeństw na drodze,
 • wpływ psychomotoryki kierowcy na prowadzenie pojazdu,
 • elementy ekologicznej jazdy (eco-driving).

Szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech etapów:

1 – Audyt bezpieczeństwa – instruktor techniki jazdy ocenia charakterystykę sposobu prowadzenia pojazdu uczestnika szkolenia, podczas wspólnej jazdy w miejskim lub pozamiejskim ruchu.

2 – Teoretyczny wykład na temat podstawowych założeń jazdy defensywnej oraz obserwacji i przewidywania zagrożeń w ruchu drogowym.

3 – Ponowne uczestnictwo w miejskim lub pozamiejskim ruchu z wykorzystaniem zdobytych informacji i umiejętności z zakresu jazdy defensywnej, dzięki którym zostają skorygowane złe nawyki kierowców.

Doświadczona kadra instruktorów Rajder

 • Za sukcesem naszego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder stoi profesjonalna kadra wykształconych instruktorów, lata doświadczeń oraz zastosowanie najnowocześniejszych technologii i narzędzi.Dzięki świetnej organizacji oraz znakomitym warunkom nauczania przeprowadzamy szkolenia jazdy defensywnej, które przygotowują kierowców do jazdy w różnych warunkach drogowych. Nasze fachowo przygotowane programy szkolenia gwarantują specjalistyczną i efektywną naukę, zgodną z obowiązującymi normami.Nasi instruktorzy podchodzą do każdego kursanta w indywidualny i cierpliwy sposób, a przeprowadzane przez nich szkolenia bazują na wieloletnim doświadczeniu i znajomości technik jazdy. Dzięki nam zostaniesz kierowcą, któremu niestraszne wyzwania ruchu drogowego!

TELEFON:

56 620 00 57
783 909 093

BIURO:

ul. Chełmińska21
(Plac Teatralny)
pon.: 10-18
wt.-pt.: 9-17

Zapisz się już dziś!

Wybierz kurs


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do uczestniczenia w kursie (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

KONTAKT:

Kierownik Ośrodka
Szkolenia Kierowców
mgr Beata Żmudzińska-Czynsz
56 620 00 57
783 90 90 93
biuro@rajder.net

Kierownik Ośrodka
Doskonalenia Techniki Jazdy
Sebastian Wesołowski
56 620 00 57
biuro@odtj.torun.pl

X