Dlaczego warto wybrać
szkołę Jazdy rajder

Wybierając szkołę nauki jazdy stoimy przed niełatwym wyborem:

Czy wybrać szkołę najtańszą, czy tą z osiedla, a może poleconą w internecie? …. Niełatwy wybór, a pamiętajmy, że na kurs prawa jazdy idziemy raz w życiu, więc warto wybrać właściwie. Na co zwracać uwagę aby “nie przejechać” się na kursie? I jak wygląda to w naszej szkole przeczytacie poniżej.

 1. Ile szkół tyle różnych promocji. Zastanów się, czy robiąc prawo jazdy raz w życiu, warto wybierać najtańsze kursy i mega promocje cenowe, za którymi nierzadko razem w parze idzie niska jakość szkolenia. W naszej szkole stawiamy na jakość i rzetelność. Nie musimy zaniżać cen kursów aby przyciągnąć klientów, którzy decydując się na nasze kursy wybierają wysoką jakością szkolenia i profesjonalizm.
  Nie zaniżamy jakości szkolenia a nasze kursy prowadzimy uczciwie i rzetelnie.

 2. Pojazdy szkoleniowe – nie wszystkie takie same. Często zdarza się, że nie są to auta identyczne jak na egzaminie państwowym. Dodatkowo szkoły jazdy (ponad 90%) montuje w samochodach instalacje gazowe, w celu zmniejszenia kosztów. Auta tracą na mocy, często pracują nierówno jak i potrafią gasnąć przy manewrach. Pamiętaj, że na egzaminie w WORD auta jeżdżą na benzynie.
  W naszej szkole wszystkie auta jeżdżą na benzynie – gaz zostawiamy kuchenkom w kuchni 🙂
 3. W naszej szkole uczysz się i zdajesz dokładnie tym samym samochodem – podstawiamy go na egzamin państwowy. W innych szkołach zdajesz teoretycznie na tym samym pojeździe. W praktyce auta te mogą różnić się w prowadzeniu, spowodowane jest to np. zużyciem sprzęgła, zawieszenia, układu kierowniczego bądź wcześniej wspomnianą różnicą w paliwie – zamiast benzyny uczysz się na gazie.
 4. W dniu egzaminu praktycznego nie jesteś sam – cały czas razem z Tobą jest Twój Instruktor. W dniu egzaminu spotykasz się wcześniej normalnie na jazdę. Zawozisz siebie na egzamin do WORD. W trakcie egzaminu, jako obserwator, uczestniczy Twój instruktor, aby dać Ci wsparcie w tej stresującej sytuacji. Po egzaminie odwiezie Ciebie w ustalone miejsce.
 5. Instruktor – właściciel pojazdu. Zdarza się, że szkoły zatrudniają instruktorów z własnym pojazdem szkoleniowym. W takich przypadkach nierzadko instruktor “przesadnie dba” o niskie zużycie paliwa własnego auta – co przekłada się na częste postoje lub denerwuje się jeśli ucząca się osoba np. wrzuca bieg ze zgrzytem. W naszej szkole nie zatrudniamy instruktorów z własnymi autami.
 6. Załatwianie prywatnych spraw przez instruktora. Praktyka obserwowana wśród niektórych instruktorów. Nasze pojazdy mają monitoring GPS przez co instruktor nie ma możliwości załatwiania prywatnych spraw w czasie jazd z kursantem np. podjechać do domu na “drugie śniadanie”.
 7. Egzamin wewnętrzny z jazdy na dodatkowej godzinie. W niektórych szkołach egzamin wewnętrzny z jazdy przeprowadzany jest (a niekiedy w ogóle go nie ma) na 30-tej godzinie jazdy. W naszej szkole, zgodnie z Rozporządzeniem, egzamin z jazdy przeprowadzany jest na 31 godzinie, czyli dodatkowej.
 8. Pierwsza pomoc prowadzona przez Ratownika Medycznego. Zajęcia z Pierwszej Pomocy powinny być prowadzone przez wykwalifikowaną osobę przez 4 godziny lekcyjne. Praktyka jest taka, że w niektórych szkołach takiego kursu nie ma, a kursanci oglądają jedynie film szkoleniowy. W naszej szkole zajęcia prowadzi Ratownik Medyczny.
 9. Materiały szkoleniowe. Niekiedy musisz je zwrócić po szkoleniu, bądź dostaniesz sama płytę z testami. U nas otrzymujesz na własność cały pakiet – obszerny podręcznik i aktualne testy on-line.

Na toruńskim rynku szkoli wielu dobrych instruktorów i działa wiele dobrych ośrodków, jednak są też takie które zaniżają jakość usług, często oszukując klienta. Warto więc rozsądnie zastanowić się nad wyborem właściwej.

Cieszymy się z tego, że mamy bardzo dobre opinie kursantów o naszej szkole na toruńskim rynku nauki jazdy.

X